איך להצליח בתור איש מכירות?

להיות איש מכירות זה לא פשוט. בעבודות אחרות אפשר לפעמים לשרוף את כל החודש בלי להתקדם יותר מדי אבל המשכורת תגיע. במכירות זה קצת שונה במקרים בהם אתם מקבלים משכורת על כל 'ליד' או מכירה. עבודה מסוג זה דורשת מכם לפתוח את הראש \ לחשוב מחוץ לקופסא או במילים אחרות – להיות יצירתיים. עם זאת, היצירתיות לבד לא מספיקה, אתם צריכים להיות בעלי כמלול תכונות שונות וכל דבר קטן יכול להשפיע לרעה או לטובה. הנה כמה דוגמאות לדברים שיכולים להשפיע על הצלחת המכירה שלכם.

פרמטרים לאיש מכירות מוצלח

מראה ולבוש – אתם צריכים להיראות טוב. אף אחד לא רוצה לקנות מוצר מאדם מוזנח כי לעתים קרובות זה יוצר רושם של 'אני לא רוצה לקבל עצות מהאיש הזה'. אנשי מכירות צריכים להיראות יצוגיים. לא מדובר במראה חיצוני גרידא, אלא בטיפוח שלכם, בהיגיינה, בלבוש המסודר ובשאר הדברים שמראים שהפעלתם קצת את הראש לפני שבאתם לעבודה.

קסם אישי – קסם אישי זה דבר חשוב להרבה דברים ובעיקר למכירות. צריך להיות נחמד לאדם שלו אתה מנסה למכור ואם תצליח להתחבב עליו סביר להניח שהסיכוי שלך למכירות יגבר. אנשי מכירות נוטים בעיקר להיות ישירים לגבי המכירה, אבל לשאול את האדם מה שלומו, להחמיא לו, לזרוק איזה משהו שנון ומצחיק בעקיפין בהקשר של המכירה או של הקונה אלו דברים שיכולים להוסיף הרבה. אם אין לכם קסם אישי ואתם לא מצליחים להתחבב על הקונה, אבל אתם חושבים שאתם כן – זה מסלול לבעיות.

מוטיבציה ומטרה בעיניים – למרות שכל הדברים מסביב יכולים להיות חשובים ומשפיעים, אתם עדיין צריכים לזכור שיש לכם מטרה והיא למכור ללקוח. למדו איך להשתמש במילים, בשפת גוף ובכל מיני טריקים שיווקים כדי להצליח יותר בתור איש מכירות. שימו לב שלא תמיד תצליחו, אבל החוכמה היא להמשיך עד שתקבלו ניסיון רב. זכרו שאם תתמידו ותשקיעו אתם רק תעלו למעלה, כי הניסיון והידע לא לוקחים אתכם אחורה.

יש פה רשימה של יותר מ-30 טיפים למכירות שאנחנו בטוחים שתעזור לכם.