דברים שצריך לבדוק לפני ששוכרים דירה

דירה לשכירות

להחליט על מקום לגור בו או על דירה לשכור יכולה להיות החלטה מאוד קשה כי המשמעות שלה גדולה מאוד. עם זאת, אם תעשו הכל לפי הספר ותכננו מראש מה אתם הולכים לארות ועל מה להסתכל – תוכלו לבחור נכון את הדירה המתאימה ביותר שלכם ועם כמה שפחות הפתעות.

הסתכלו מסביב

הסתכלו מסביב על הרבה לפני שאתם נכנסים לדירה. לפעמים הרעשים השונים והמראות שרואים יכולים לתת לכם אינדיקציה איך הסביבה שלכם. אם זה מקום מטופח זה בדרך כלל מה שהרבה אנשים טורחים לבדוק, אבל הסתכלו על כמות החניה באזור, על סוג האנשים שמסתובבים ברחוב ועל השכנים. האזינו לרעשים של כלי התחבורה והסתכלו אם יש ברים בסביבה שעלולים למשוך אליהם הרבה רעש והמולה.

בדקו ברזים ותקינות של דברים

לפעמים אפשר להתלהב ולהגיד 'כן המקום מגיע עם מקרר' אבל תסתכלו טוב שכל מה שאתם מקבלים מובנה בתוך הבית הוא טוב. פתחו את הברזים ותראו איך הזרם של המים. נסו להסתכל על כל מה שהוא לא קירות, רצפה ותקרה (שזה ברור שעליהם מסתכלים).

בדקו לגבי אינטרנט וקשתות

ישנן דירות שיש להן חיבור לאינטרנט אך יש כאלו שלא והדיירים בהם יצטרכו להתבסס על WIFI בלבד. בדקו את הקליטה שלכם באינטרנט ובנוסף לכך בדקו את הקליטה של הסלולרי שלכם אם אתם נמצאים בדירה תת קרקעית או כל דבר שעלול לגרום לאינטרנט ולקליטה משובשים.

בררו על שיפוצים קרובים

תשאלו אם אתם מקבלים את הדירה כמו שהיא או שאולי תתבצע צביעה או שיפוץ אחר בדירה. בנוסף לכך תשאלו אם אמורים להתבצע שיפוצים גדולים בבניין או באזורכם כי לפעמים לדברים כאלו יש השפעה.

שאלו על בעלי חיים מראש

חבל למצוא את המקום המושלם לשכור ואז לגלות שבעל הדירה לא מסכים שיכניסו לשם בעלי חיים (בהנחה שיש לכם בעלי חיים). שאלו את הדברים שעלולים להיות Deal Breaker כבר בהתחלה כדי לא לבזבז זמן.

בדקו כמה צריך לשלם בדיוק

ההצעות השונות שתקבלו מבחינת מחיר שכירות יכולות להיות מבלבלות. שימו לב מה כוללים המחירים – חשמל, מים, ארנונה וכל מיני דברים שיכולים להיות כלולים \ לא כלולים עושים הבדל גדול במחיר שאתם משלמים בסוף החודש או אחת לחודשיים. זכרו שתמיד אפשר לבקש מחיר נמוך יותר ולנהל משא ומתן. שווה לפחות לנסות.

והנה טיפ קטן לאחר שכבר נכנסתם לדירה – צלמו את הדירה ביום שנכנסתם אליה כדי שתוכלו להחזיר אותה בדיוק פי שקיבלתם אותה וכדי שלא יהיו הפתעות של "הקיר הזה לא היה ככה" וכל מיני דברים לא נעימים.