10 דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם קונים דירה

לפני שאנחנו רוכשים דירה חדשה או ישנה, ישנם מספר דברים שאנחנו צריכים לבדוק על מנת שנוכל להיות בטוחים שעשינו בחירה טובה, מה עוד שאנחנו צריכים לבדוק את הנקודות הנ"ל, על מנת שאיכות החיים שלנו תהיה ברמה שאנחנו מצפים שתהיה, כמו כן, על מנת שבעתיד נוכל למכור את הנכס וליהנות ממנו.

במאמר זה אנחנו נסקור 10 נקודות, שאנחנו חייבים לבדוק בטרם אנחנו קונים דירה חדשה על בסיס חיפוש דירות בפרדס חנה. כיום האזור של פרדס חנה-כורכר נחשב לאחד האזורים המבוקשים ביותר שיש, ובכל זאת, כפי שאנחנו יכולים להבין, על מנת ליהנות מהנכס שאנחנו קונים, יש דברים שאנחנו צריכים לבדוק ואותם נציג כעת.

עשרה דברים שמומלץ לבדוק כשרוכשים דירה

1.מי המוכר

לפני שאנחנו מחליטים לרכוש, חשוב שנבדוק מי המוכר שלה, מי הבעלים החוקיים של הדירה ומה הזכויות שלו עליה. כך אנחנו נדע אם יש לו אפשרות למכור את הדירה בכלל, האם הוא מחזיק בה באופן בלעדי או עם עוד אנשים, כך נדע מה הסטטוס של הדירה.

2.מה מצב הדירה בכללי

בשביל להתייחס למצב הדירה, אנחנו יכולים להשתמש בחברה שמתמחה בבדק בית כללי. החברה תבחן את כל מה שקיים בדירה בשביל שנוכל לבחון האם יש בה ליקויים או לא, והאם היא עומדת באופן בו המוכר הציג אותה.

3.שטח הדירה

חשוב לבדוק היטב מה שטח הדירה, זאת על מנת שנוכל לדעת האם המידות שהציג המוכר, הן אכן המידות הנכונות.

4.מה תוכנית המתאר באזור

לתוכנית המתאר העירונית יכולה להיות השפעה מכרעת על הדירה שנרכוש. הסיבה היא, שאם אנחנו נקנה דירה ונגלה שבאזור מתכננים לבנות מבנה מסוים, זה יכול להשפיע על הדירה שלנו מהיבטים שונים. לכן אנחנו צריכים לדעת מה תוכנית הפיתוח של האזור.

5.מי הם השכנים, מה המצב במבנה

אם מדובר על מבנה מגורים משותף, רצוי לדעת מי הם השכנים, מה מצב היחסים. כך אנחנו לא נמצא את עצמנו רוכשים דירה במקום בו יש מריבות ומלחמות קבועות.

6.מחירי הדירות באזור

לפני שאנחנו קונים נכס מסוים, רצוי לדעת מה המחירים באזור ומה המגמה. נניח אנחנו בוחנים דירות בפרדס חנה, אנחנו יכולים לראות כיצד המחירים עלו עם השנים, זה ללא ספק יכול להשפיע עלינו בהווה וכן בעתיד.

7.מה מצב התשתיות באזור

מאחר וקיימת תנופת בנייה באזורים שונים בארץ, חשוב שאנחנו נדע האם התשתיות בסביבה מספיק טובות בשביל שאנחנו נוכל ליהנות מהן, בין אם מדובר בתשתיות כמו כבישים, ביוב, מים וכדומה.

8.מה מצב מערכת החינוך

אם אנחנו הורים לילדים, סביר להניח שהדבר הראשון שנבחן זה מה המצב של מערכת החינוך במקום. האם היא נחשבת טובה.

9.האם אנחנו יכולים להרחיב את הנכס

מלבד הנכס שאנחנו רוכשים, עולה שאלה האם אנחנו יכולים להרחיב אותו על פי חוק, במידה ונרצה בכך.

10. עד כמה הוא עונה לשאלה האם זה הנכס שאנחנו מחפשים.